Wirtualna wycieczka

Karkonosze

Chodząc w Karkonosze na fotograficzne wycieczki zabierałem obiektyw do robienia panoram sferycznych. Do końca nie wiedziałem po co je robię. Dziś już wiem – Okulary VR. To robi ogromne wrażenie!!! W prezentacji znajdziemy panoramy ze wsystkich pór roku. Spacer będzie stale rozbudowywany. W tej chwili jest w nim około 100 panoaram i 300 połączeń. Kto dysponuje więc okularami VR, może przenieść się w góry nie wychodząc z domu. Oczywiście wersja na inne urządzenia (kompuer, tablet, smartfon) jest również dostępna.

Technologia

Komputer, smartfon, tablet

Spacer jest przygotowany w technologii html5 i może być oglądany na wszystkich urządzeniach.  Z panoramy do panoramy możemy się przmieszcać za pomocą:

1. hotspotów – białymi przemieszczamy się do panoram wykonanych tego samego dnia,  pomarańczowymi zmieniamy porę roku

2. rozwijanej listy

3. strzałek.

Okulary VR

Oculus, Samsung gear i inne

Żeby uruchomić prezentację na okularach VR, należy założyć okulary i włączyć przeglądarkę internetową. Kliknać z listy panoram poniżej przycisk – Wersja na okulary VR. Uruchomi się startowy widok. Klikamy duży przycisk na środku ( Enter VR ).  Możemy rozpocząć Wirtualny Spacer po Karkonoszach. Do kolejnych miejsc przechodzimy wstrzymując wzrok na hotspotach.

Zobacz jeszcze: Panoramy Stereoskopowe w okularach VR.

Wybierz panoramę startową

Zapraszam na wyprawę w Karkonosze

Zimowy wieczór na Śnieżce

Styczeń - Nad małym stawem

Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne

Punkt widokowy na południe na Śnieżce

Wieczorem na Czarnym Grzbiecie

Inwersja na Równi pod Śnieżką

Wiatr fenowy nad Wielkim Stawem